Nawigacja

  • WYCIECZKA DO NARWIAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO I TYKOCINA

    Dnia 1 października uczniowie klas VII-VIII wyjechali na wycieczkę do Narwiańskiego Parku Narodowego i Tykocina.

    Pierwszym etapem była wizyta w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka” w Kurowie. Uczniowie obejrzeli multimedialną ekspozycję przyrodniczą, przedstawiającą w przystępny i ciekawy sposób „Park w pigułce” oraz  przygotowującą ich do wizyty i zajęć w terenie. Zajęcia edukacyjne odbywały się w dwóch grupach i w większości dotyczyły wiedzy o drzewach.

    Kolejnym etapem zwiedzania był spacer z przewodnikiem kładką Waniewo-Śliwno. Jest to ścieżka przyrodnicza długości około 1 km, łącząca dwa brzegi Narwi. Spacerując obserwować można było zwierzęta i rośliny występujące w Parku, zobaczyć olsy, czyli lasy bagienne.  Niesamowitą atrakcją ale i nie lada wyzwaniem była przeprawa przez pływające pomosty. Uczniowie sami musieli przeciągnąć pomost z jednego brzegu na drugi za pomocą łańcucha.

    Następną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Synagogi i Domu Talmudycznego w Tykocinie. Wielka Synagoga w Tykocinie jest jedną z największych i najstarszych świątyń żydowskich w Polsce i wręcz cudownie  ocalała w czasie II wojny światowej. Muzeum posiada bardzo bogatą ekspozycję przedmiotów związanych z kulturą żydowską.

    Wyjazd, choć jednodniowy, ale dostarczył niezapomnianych wrażeń, pozwolił na obcowanie z naturą i wzbogacił wiedzę na temat bogactwa historii naszego regionu.

  • Współzawodnictwo Sportowe Szkół

    19 września 2024 odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025, połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2023/2024. Drużyna dziecząt z klas IV-VI zdobyła II miejsce w województwie w klasyfikacji szkół małych. W szkołach małych w rywalizacji brały udział 83 szkoły z województwa podlaskiego.

    Łącznie z wynikami chłopców nasza szkoła zajęła 8 miejsce w województwie.

    Gratulujemy Uczennicom i Uczniom, a także nauczycielom wychowania fizycznego Pani Małgorzacie Krahel i Panu Mirosławowi Krupowicz i  za osiągnięte wyniki.

  • Telefony zaufania

    Przekazujemy informacje o telefonach  zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci imłodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy.

    Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, którzy mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

    W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom, nauczycielkom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

    Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

     

  • Narodowe Czytanie 2024

    Dnia 13. 09.2024r. , w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie związane z ogólnopolską akcją Narodowe Czytanie.  Tegoroczne spotkanie przyciągnęło wielu miłośników literatury, uczniów i nauczycieli. Na wstępie wszystkich uczestników powitano serdecznie, zapraszając do wspólnego celebrowania tego literackiego święta. Wprowadzeniem w temat tegorocznej lektury był oficjalny list Prezydenta RP, który odczytał Filip Błahuszewski. List ten nadał uroczystości odpowiednią rangę i podkreślił wagę wspólnego czytania klasyki polskiej literatury. Podczas wydarzenia miały miejsce różnorodne, ciekawe atrakcje, angażujące zarówno młodszych, jak i starszych uczniów.

    Uczniowie klasy 4 zaprezentowali się w nietypowej aktywności, ozdabiając portrety Juliusza Słowackiego za pomocą różnych emblematów, takich jak czapka bejsbolowa, mucha czy okulary przeciwsłoneczne. Była to niezwykła forma artystycznego wyrazu, która wprowadziła element zabawy i kreatywności do naszego literackiego spotkania.

    Kolejnym punktem programu była bajka "Jaś, który szył psom buty". Uczniowie klasy 5 przedstawili jej współczesny przekład, wprowadzając młodszych słuchaczy w świat baśni i opowieści pełnych fantazji. Następnie uczniowie klasy 8 przeczytali tę samą bajkę w jej oryginalnej formie, dając słuchaczom możliwość porównania wersji współczesnej z pierwotnym tekstem i docenienia piękna oryginalnego języka.

    W dalszej części programu, Prolog dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian” został odczytany przez wyjątkowych gości. Wśród nich znaleźli się:

    Ksiądz Marcin Karłowski

    Pan Dyrektor Tadeusz Giełażyn

    Pan Dyrektor Mirosław Krupowicz.

    Ich interpretacja nadała utworowi szczególną głębię i dostarczyła uczestnikom literackiej uczty na najwyższym poziomie. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze pełnej radości, a wspólne czytanie przyczyniło się do umocnienia więzi między uczniami i nauczycielami. Tegoroczne Narodowe Czytanie było nie tylko sposobem na wspólne przeżywanie literatury, ale także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań i miłości do słowa pisanego.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

    W poniedziałek 2 września 2024 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2024/2025.

    Uroczyste rozpoczęcie zajęć rozpocznie się o godzianie 9.00 na placu szkolnym. Po rozpoczęciu uczniowie spotkają się w klasach z wychowawcami.

    Ok 10.00 rozpocznie się rozwożenie uczniów.

    W zakładce dowożenie opublikowano nowy rozkład dowożenia od 2 września 2024.

    Do zobaczenia w poniedziałek.

  • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2023/2024. Pożegnanie z przedszkolem „0”.

    ,,Pożegnamy przedszkole,

    pokłonimy się szkole,

    nową drogą pójdziemy odważnie.”

     

    21 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego.

    Tego dnia dzieci 6-letnie z grupy "Jagódki” w otoczeniu rodziców i młodszych przedszkolaków i wychowawczyń żegnały się z przedszkolem. Starszaki poprzez wiersze, piosenki podziękowały za czas spędzony w przedszkolu.

    Z grupy pięciolatków pożegnała starszych kolegów pięknym wierszem Zuzia Krutul z grupy „Cytrynki” . Za swój występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa i pochwały. Po programie artystycznym Pan Dyrektor podziękował dzieciom za występ i życzył im by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Życzył wszystkim przedszkolakom zdrowych i bezpiecznych wakacji spędzonych z rodzicami i rodzeństwem.

    Na zakończenie absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki ukończenia przedszkola.

    Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drodzy absolwenci powodzenia i samych sukcesów.

     

  • Wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek 2024 w naszej szkole

  • Apel na zakończenie zajęć w roku szkolnym 2023/2024

  • KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA „WESOŁE NUTKI”

     

    12 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolaka pt. ,,Wesołe nutki”. Wzięły w nim udział dzieci z grupy 3,4,5 i 6 latków naszego przedszkola.

    Po wysłuchaniu prezentowanych piosenek komisja wyłoniła zwycięzców:

     

    1 miejsce: Kowejsza Amelia - 4latki

    1 miejsce: Jarząbek Paulina – kl. 0

    2 miejsce: Jelska Klaudia – 5latki

    2 miejsce: Kulfan Liliana – 5latki

    3 miejsce: Szamreto Marcin - 5latki

     

    Wyróżnienie: Łozowski Igor – 4latki, Bielec Adam – kl.0

     

    Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

  • Święto Szkoły

    7 czerwca 2024 odbyły się obchody 40 rocznicy nadania sztandaru naszej szkole. Uczniowie klas I-VIII, Dyrekcja szkoły, Nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy Św. w kościele p.w. św. Jerzego, gdzie nowy sztandar został poświęcony.

    Następnie, w szkole miała miejsce uroczysta akademia, podczas której uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar, a delegacja harcerzy złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze pod pomnikiem patrona. W dalszej części, wierszami i piosenkami przybliżono historię Batalionów Chłopskich.

  • Wyjazd do Białegostoku

    4 czerwca 2024r. przedszkolaki z Janowa wyjeżdżały na wycieczkę autokarową do Białegostoku. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Kino Forum, gdzie dzieci obejrzały musical "Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Muzycznego Teatru Forte.

    "Alicja w Krainie Czarów” to piękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata, dzieje się to na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami. Dzieci wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Przepiękna, barwna scenografia, gra świateł oraz wspaniale role aktorskie, dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

    Za piękną opowieść podziękowaliśmy aktorom gromkimi brawami.

    Kolejnym punktem naszego wyjazdu była "Fabryka Misia”, w której dwie godziny dzieci spędziły na dobrej zabawie. Każdy bawił się wyśmienicie. Każdy znalazł coś dla siebie. Niektóre dzieci bawiły się w kącikach tematycznych, jeszcze inni dużo czasu spędzili na trampolinach, torach przeszkód i basenach z piłeczkami oraz wspinali się na wulkan. Niektórzy korzystali z automatów zręcznościowych, a jeszcze inni wzięli udział w dyskotece z bohaterem "Psiego patrolu”. Były bańki mydlane... małe i ogromne, balony i gwiazdkowe konfetti.

    A tak w ogóle była fajna, wesoła zabawa!

    Dzieci choć zmęczone, to zadowolone bezpiecznie wróciły do przedszkola.

  • Konkurs logopedyczny w szkole podstawowej

    5 czerwca 2024 roku odbył się IV Szkolny Konkurs Logopedyczny „Wierszyki ćwiczące języki”. Skierowany był do uczniów klas I – III, którzy są objęci terapią logopedyczną. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci z wadami wymowy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa a także budzenie ducha zdrowej rywalizacji. Recytującym uczniom przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Roman, p. Jolanta Masełbas, p. Katarzyna Pieciul. Po wysłuchaniu prezentowanych wierszy komisja wyłoniła zwycięzców:

     

    W klasie I

    1 miejsce: Kacper Żemajduk

    2 miejsce: Szymon Kasperowicz

    3 miejsce: Ludwik Hapoń

    4 miejsce: Dawid Kiejko

     

    W klasach II i III

    1 miejsce: Kamil Bałakier kl. IIIA

    2 miejsce: Paweł Kiejko kl. IIB

    3 miejsce: Sebastian Sosnowski kl. IIB

    4 miejsce: Robert Sosnowski kl. IIB

    wyróżnienie: Aleksander Grabala kl. IIA, Maciej Ryszkiewicz kl. IIB, Iga Lewandowska kl. IIIA, Sebastian Suchowolec kl. IIIA

     

    Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • IV Szkolny Konkurs Logopedyczny „Wierszyki ćwiczące języki” w Przedszkolu

    29 maja 2024 roku odbył się IV Szkolny Konkurs Logopedyczny „Wierszyki ćwiczące języki”. Skierowany był do przedszkolaków, którzy są objęci terapią logopedyczną. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci z wadami wymowy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa a także budzenie ducha zdrowej rywalizacji. Recytującym uczniom przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Roman, p. Jolanta Masełbas, p. Katarzyna Pieciul. Po wysłuchaniu prezentowanych wierszy komisja wyłoniła zwycięzców:

     

    1 miejsce: Emilia Krutul kl.0 i Gabriela Misztal kl.0

    2 miejsce: Gabriel Lewicki 4-latki

    3 miejsce: Julia Szczepańska kl.0

    4 miejsce: Mikołaj Piekut kl.0

    wyróżnienie: Mikołaj Bakun 4-latki, Oskar Wysocki 4-latki, Julia Kruk 5-latki, Antoni Skutnik 5-latki, Szymon Deresz kl.0, Wiktoria Kulfan kl.0, Amelia Malewicka kl.0.

     

    Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

    12 kwietnia 2024r w Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy LO w Sokółce pod patronatem Starosty Sokólskiego „Woda – źródło życia
    Celem konkursu było :
    1. Rozwijanie zainteresowań biologią i chemią wśród uczniów szkół podstawowych.
    2. Szukanie uczniów utalentowanych w zakresie biologii i chemii, praca nad rozwijaniem ich wiedzy oraz zapewnienie jej możliwości weryfikacji poziomu posiadanej wiedzy.
    3. Umożliwienie konfrontacji poziomu wykształcenia biologicznego i chemicznego między poszczególnymi uczestnikami i zespołami szkolnymi.
    Uczennica klasy VIII naszej szkoły Kornelia Nobert została laureatem konkursu, zdobyła I miejsce.
    Wysokie wyniki uzyskał Mikołaj Dubowski i otrzymał wyróżnienie.
    Uczestnikiem konkursu był również Wiktor Hołownia.

  • Wycieczka do Warszawy

    W dniu 21 maja 2024 roku klasy II A,  II B  i III B były na wycieczce szkolnej w Warszawie. Najpierw odwiedziliśmy warszawskie ZOO - wielką, zieloną wyspę w środku miasta, miejsce magiczne, pełne ciekawych zwierząt egzotycznych.

    Potem przejechaliśmy do Stadionu PGE Narodowy. Zobaczyliśmy trybuny, szatnie i salę konferencyjną. Wrażenie wywarła na nas wielka budowla i na większości chłopaków koszulki naszej reprezentacji.

    Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto. W trakcie zwiedzania zobaczyliśmy: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, Mury miejskie.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było CENTRUM NAUKI KOPERNIK – jedno z największych w Europie centrów nauki. Oglądaliśmy wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym samodzielnie odkrywaliśmy zjawiska i zasady rządzące światem.

    Trochę zmęczeni ale pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

  • Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi

    W środę (29.05) uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli w pikniku z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka ph. ,,Dzień dziecka - na wesoło i sportowo",  zorganizowanym na Plaży Miejskiej Dojlidy przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku.

    Radiowozy, armatka wodna, quady, motocykle, pojazd opancerzony, pojazdy innych służb oraz szereg pokazów między innymi tresury policyjnych psów, ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na nas. Nie zabrakło również:

    • zabawy na "dmuchańcach",
    • malowania twarzy,
    • czy też pokazu baniek mydlanych.

    Była zabawa i edukacja. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak dbać o środowisko i właściwie zachowywać się w trakcie leśnych podróży.

  • Wycieczka do Białegostoku

    Dnia 22.05.2024r. klasa IIIa i klasa I wyjeżdżała na całodniową wycieczkę do Białegostoku. Zwiedziliśmy Epi-centrum, Akcent Zoo, Pałac Branickich oraz bawiliśmy się w Fikolandzie. Na koniec zajechaliśmy do Mc Donalds na zasłużony obiad.

  • Dzień Mamy w klasach edukacji wczesnoszkolnej

    Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 24 maja 2024r. w  klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy. W każdej klasie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów – wiersze, piosenki, przedstawienie, tańce. Po występach dzieci wręczyły zaproszonym Mamom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci.

  • WYCIECZKA KLAS VI-VIII NAD BAŁTYK

    W dniach 28-29 maja 2024r. uczniowie klas VI-VIII wyjechali na wycieczkę nad Bałtyk.

    Pierwszym przystankiem w drodze nad nasze morze był Malbork i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Budowę zamku rozpoczęto w roku 1280 i w kilku etapach trwała ona do połowy XV wieku. Od 1309 r. był on siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Dziś jest to największy gotycki zespół zamkowy na świecie, obejmujący prawie 21 ha obwarowań. W 1997 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będąc arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej.

    Z Malborka ruszyliśmy do Gdańska. W porcie Nabrzeże czekał już na nas statek, którym popłynęliśmy na Westerplatte – miejsce, które w naszej historii szczególnie się zapisało. Dla każdego Polaka Westerplatte to symbol wybuchu II wojny światowej, ale też niezłomnej postawy obrońców oraz polskiego oporu przeciw agresji okupanta. Na Cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte oddaliśmy hołd naszym bohaterom.

    Z Westerplatte przejechaliśmy na Stare Miasto, gdzie spacerując urokliwymi uliczkami, podziwiać mogliśmy wspaniałe zabytki Gdańska, między innymi Ratusz Staromiejski, Złotą Bramę, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Dwór Artusa, Kościół Mariacki i ulicę Mariacką.

    Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty i koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Katedra, nazywana niekiedy Wawelem Północy, jest najdłuższym kościołem w Polsce (107m) i słynie głównie z zabytkowych organów posiadających prawie 8000 piszczałek.

    Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam również spacer po słynnym Parku Oliwskim.

    Kolejny etap podróży to Sopot, gdzie czekał nas spacer słynnym „monciakiem” aż do sopockiej plaży i równie słynne Molo (najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim).

    Nasze spotkanie z morzem zakończyło się w Gdyni. Na Skwerze Kościuszki obejrzeliśmy statek- muzeum „Dar Pomorza”, a na pożegnanie weszliśmy na Kamienną Górę, skąd rozciąga się malowniczy widok na okolicę.

    Wypoczęci i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

  • Dzień Mamy w przedszkolu

    ,,Najlepiej jest u mamy to każde dziecko wie,
    najlepiej jest u mamy, gdy smutno ci i źle”

     

    To wyjątkowe święto obchodzone jest w różnych krajach, ale tylko w Polsce przypada 26 maja. Tego dnia obdarowujemy mamy upominkami, kwiatami i słodkościami, a dzieci wręczają im laurki.

    Święto ma na celu okazanie miłości i podziękowanie za cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie.

    Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zaprosiły Mamy, aby uczcić ich święto. Przygotowały upominki oraz piosenki i wiersze  z okazji tego święta.

     

strona: